Chraňte se před pokutou, která hrozí s.r.o. z neznalosti zákona

ID-10019424

Povinnost zveřejňovat údaje o své firmě na internetu mají od letošního všechny společnosti s ručeným omezeným, které mají internetové stránky. Ano není to novinka. Tuto povinnost mají již od roku 2008, ale dříve to prakticky nikdo nekontroloval a nehrozili sankce. Nový zákon o obchodních korporacích však již tak benevolentní není. Nově vzniklý portál „Registr valných hromad“ má však pro vás elegantní řešení.

Jaké firemní údaje jsou povinné na firemním webu?
Pokud firma vznikla před 1.1. 2014 provozuje webovou stránku, je na ní povinna uvádět nejen jméno společnosti, sídlo, IČ, ale i informaci o zápisu v obchodním rejstříku včetně oddílu a vložky. Právě tuto poslední skutečnost řada firem nedodržuje. Přitom tuto povinnost má již šest let. Doposud však tyto prohřešky nikdo nekontroloval. Nový ZOK však stanovil, že kontrolní činnost mohou nově vykonávat notáři. Můžeme tedy očekávat výrazně více kontrol než dříve.

Jaké dokumenty musíte nově zveřejnit
Na základě § 7 odst. 1 zákon č. 90/2012 je uloženo každé společnosti vzniklé po 1.1.2014, mít na oficiálních internetových stránkách všechny listiny, které se váží ke společnosti samotné. Jsou to zvláště tyto dokumenty- společenská smlouva:
- doklad o splacení základního kapitálu
- smlouva o převodu obchodního podílu
- změny společenských smluv
- jmenování jednatele společnosti
- podpisové vzory statutárního orgánu

Abyste toto splnili, můžete tyto údaje zveřejnit i jinde na internetu. Nemusí to být přímo na vaší hlavní stránce. Důležité je, aby byly úplné.

Pozvánky na valnou hromadu na internetu
I valné hromady v letošním roce, díky rekodifikaci práva, prošli výraznou změnou. Především ohledně svého svolávání. Nyní již nemusíte svolávat valnou hromadu pomocí doporučených dopisů, které se rozesílají všem společníkům.

Naopak ale vyvstala nová povinnost. Všechny společnosti, které mají své webové stránky, musejí uveřejňovat nejen své zakladatelské listiny a listiny, které se týkají společnosti samotné, ale především na nich musí uveřejnit pozvánku na valnou hromadu podle § 181 zákona č. 90/2012. Pozvánka musí být uveřejněna nejméně 15 dní před konáním valné hromady a musí být na internetu zveřejněna až do dne konání valné hromady. Jakmile je pozvánka uveřejněna, je považována, za oficiálně doručenou.

K tomuto účelu jsou vhodné webové stránky Registru valných hromad, které splňují rozsah definovaný zákonem a umožňují snadnou orientaci. Zároveň slouží jako registr firem, kde o sobě můžete zveřejnit další podstatné informace, které chcete veřejnosti a obchodním parterům prezentovat. Přitom pokud nechcete, nemusíte tyto citlivé údaje mít přímo na vašem eshopu, nebo jiných svých internetových stránkách.

Registr valných hromad – www.r-vh.cz
Pro mnoho firem není ideální, když musí splnit povinnost a všechny listin vystavit na internetu přímo na svých hlavních internetových stránkách. Ty se totiž často věnují jiné činnosti, například prodeji zboží, nebo se jedná o aplikace jako je seznamka, inzerce a podobně. Také ne všichni se orientují v tom, co vše musí na svých stránkách zveřejnit. Můžeme navíc očekávat, že ZOK se bude měnit a povinnosti se budou upřesňovat. Proto je výhodné své oficiální stránky provozovat na portále „Registr valných hromad“. Zde může kdykoliv, během 24 hodin, společnost založit svoje internetové stránky. Systém si sám načte ostatní informace o společnosti, které může uživatel editovat. Během několika vteřin až minut může mít společnost svoje internetové stránky, na kterých zveřejní zákonem povinné informace. Společnost to vyjde přitom na zlomek ceny, které by dala za nové internetové stránky na vlastní doméně. Přitom pokud provedete změnu v zápisu do obchodního rejstříku, systém ji automaticky provede i na vašich stránkách na portálu registr valných hromad.

Změny a úpravy zákonů
Co je ovšem velmi důležité, internetový portál Registr valných hromad je stále upravován podle aktuálních požadavků. Pracovníci portálu sledují veškeré úpravy zákona a včas informují uživatele portálu o povinnostech, které zákon stanoví. Jednatelé tak mohou rychle reagovat splnit zákonem dané povinnosti. Neznalost zákona totiž stále neomlouvá a nyní by se mohla výrazně prodražit. U nás však naopak můžete ušetřit. Po dohodě s Registrem valných hromad jsme pro vás vyjednali slevu na jejich služby. Pokud do objednávky stránek na www.r-vh.cz napíšete kód „STA10“ získáte slevu téměř 38 % z ceny.  Tento kód platí do 25.7. 2014.

Fotografie publikována se svolením rejnith krishan/FreeDigitalPhotos.net


x komentováno

 1. By Jozef

  Odpovědět

  • By Novák T.

   Odpovědět

 2. By Milan K.

  Odpovědět

 3. By Miloš

  Odpovědět

 4. By Pavel Pospíšil

  Odpovědět

 5. By jmeno

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,