Jak efektivně zvýšit produktivitu v šesti krocích

produktivita

Jasně definovaný cíl zvyšuje motivaci i samotný výkon. Pokud chcete zvládat více práce a být efektivnější, budete se muset držet pravidel, které si sami nastavíte. Nemáme na mysli to, aby se z vás stal workoholik, ale systematické třídění úkolů a dodržování jednotlivých bodů. Samozřejmě nesmíte zapomínat na důležitý odpočinek a udělat si prostor i pro něj.

  • V prvé řadě se zbavte všech rušivých elementů. Vytvořte si takové prostředí, kde vás nebudou rušit zbytečné zvuky.  Zajistěte si dostatek soukromí nebo se snažte nějak oddělit svou pracovní část od zbytku pracujících, pokud nemáte kancelář sami pro sebe. Vypněte telefon, ať vás neruší SMS, emaily, zvonění telefonu, zprávy ze sociálních sítí a další. Samozřejmě pokud vyloženě nepotřebujete telefon pro svou práci. V takovém případě si rozdělte prostor pro vyřizování obchodních telefonátů a prostor pro administrativu.
  • Nezapomínejte na přehlednost vašeho pracovního stolu. Pokud budete mít pracovní prostor přeplněný věcmi, způsobí to chaos a rozptýlí vás to od práce. Využijte pořadače, krabice, boxy, šuplíky tak, aby vše mělo své místo. Ušetří vám to čas hledáním tužky, diáře apod.
  • Důležitou roli hraje pohodlí. Křeslo, ve kterém trávíte čas, by mělo být pohodlné a popřípadě polohovatelné. Jak již bylo uvedeno, do pracovního dne patří i odpočinek. Proto by křeslo mělo poskytovat patřičný komfort. Pokud budete rozlámaní a bolaví, moc to na pracovní energii nepřidá.
  • Dostáváme se k důležitému bodu a tím je vytvořit si strategii. Bez jasného plánu nebudete schopni moc efektivně pracovat. Předem byste měli vědět, jaké budou vaše další úkoly. Vymezte si přesně pracovní i volný čas. Vždy se snažte předem naplánovanou práci stihnout v určitém časovém úseku, který jste si vytyčili.
  • Vyhodnoťte si priority a každý večer, maximálně hned ráno, si sestavte plán, co musíte vykonat. Ráno má člověk ještě dost energie, proto nejtěžší a nejnepříjemnější úkoly udělejte jako první. Nebudete deprimováni tím, že vás ještě čeká spousta nepříjemných úkolů. Postupně přejděte k lehčím úkolům. Nic ze stanovených úkolů neodkládejte na další den. Mohl by se z toho lehce stát zlozvyk a ve finále nebudete vědět, co dříve. Nikdy si nedávejte více než dva větší úkoly na jeden den.
  • Nezapomínejte na snídani nebo chvilkové posezení s rodinou či přáteli nebo kolegy. Není moc příjemné vstát a ihned se pustit do složitých úkolů. Rovněž nezapomínejte na oběd, odpočinek, příjemné zpestření dne či malou procházku. Naučte se vypínat a znovu načerpat ztracenou energii. Pokud budete pracovat nepřetržitě, neuděláte více práce, protože budete dříve vyčerpáni.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/ FreeDigitalPhotos.net


Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,