Jaké vlastnosti by měl mít správný manažer?

Publikováno se svolením stockimages/FreeDigitalPhotos.net

Často se setkáváme s otázkami typu, jaké vlastnosti by měla mít správná žena, jaké vlastnosti by měl mít správný muž či správné dítě a jaké vlastnosti by měl mít správný manažer? Dnes nechme první tři otázky nezodpovězené a raději se zaměřme na to, co nás skutečně zajímá, tedy: „Jaké vlastnosti by měl mít správný manažer?“

Manažer je osoba, která by měla mít vizi. A nejen to. Manažer by hlavně měl umět svou vizi zrealizovat, měl by mít charisma jako každá vůdčí osoba, měl by být sympatický a zároveň v lidech budit respekt. Nebo snad ne? Jaká je pravda? Jaké vlastnosti by měl manažer mít?

Magické číslo 10

Uvádí se, že manažer by měl mít 10 základních charakterových vlastností. Pokud daná osoba ony vlastnosti má, pak je velice schopná a na pozici manažera má. Díky těmto vlastnostem můžeme u svých zaměstnanců poznat, který z nich by se mohl dále rozvíjet a stát se naším budoucím výkonným manažerem. Jaké charakterové vlastnosti to jsou?

Rozený vůdce s charismatem Don Juana

Manažer by měl být typickou osobností vůdce. Vůdce bývá osobnost, jenž má schopnost přimět druhé lidi, aby mu naslouchali a následovali ho. Každá dobře fungující firma, která chce takto úspěšně fungovat i dál, by měla mít vůdčí osobnost na všech svých manažerských pozicích.

Pokud si chcete svého vlastního vůdce, tedy manažera vychovat v ambiciózního a seriózního zaměstnance, pak se u něj zaměřte na 10 charakterových vlastností manažera. Bude-li je mít, pak je vhodným kandidátem. Popřípadě, máte-li je vy sami, také jste vhodným kandidátem na budoucí manažerskou pozici.

Vize

Jak již bylo řečeno, manažer by měl mít vizi. A tato vlastnost platí. Jde o vizi o společnosti. Otázkou vize je, kam by měla společnost směřovat, jak by měla dosáhnout úspěchu a jak by onen úspěch měl vypadat? Nejde však jen o samotnou vizi. Manažer je osoba, která by si svoji vizi měla zmanažovat, a dosáhnout tak požadované realizace vlastní vize.

Oddanost

Manažer by měl být zároveň oddaný. Neměl by být vůdcovskou osobou s vysokými ambicemi a bojovnou duší ve špatném smyslu. Tedy osobou, která by se chtěla odtrhnout na úkor společnosti. Svou oddaností by měl jít příkladem ostatním zaměstnancům.

Kreativita

Kreativita úzce souvisí s vizí. Kreativita je vlastnost, skrze kterou hledáme nové směry a nové cesty, kterými se dostaneme za vytouženým cílem. Kreativita je částečná improvizace, která nám pomůže si cestu či cíl přizpůsobit s ohledem na co největší úspěch.

Ušlechtilost

Ušlechtilost znamená přiznat vlastní chybu, poučit se a zároveň schopnost pochválit druhé za dobře odvedenou práci.

Spravedlnost

Spravedlnost souvisí s předchozím bodem. K tomu však vyjadřuje i férové jednání.

Otevřenost

Otevřenost představuje naslouchání nápadům, novým vizím i novým myšlenkám, a to bez předsudků a zavrhování.

Skromnost

Vůdce by měl být skromný a zároveň ambiciózní. Tyto dvě vlastnosti se pak skloubí do té nejlepší zlaté střední cesty.

Asertivita

Asertivní člověk dokáže říci, co chce a co očekává.

Smysl pro humor

K poslední vlastnosti není co dodat a hlavně smyslem pro humor dokáže správný manažer nahradit jakoukoli předchozí vlastnost.

Fotografie publikována se svolením stockimages/FreeDigitalPhotos.net


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,