Restart kariéry může postihnout každého z nás!

restart

Udržet si v dnešní době zaměstnání není nijak lehké. A nezáleží na tom, zdali pracujete jako pokladní, automechanik či vysoce postavený manažer. Jednoho dne se můžete dozvědět, že ve firmě končíte. A co pak? Jak nastartovat novou kariéru?

Co dělat, když najednou dostanete „padáka“?

Rozhodně si v takovém případě neházejte oprať. Důležité je se co nejdříve z prvotního škodu otřepat a nenechat si ohrozit vaše sebevědomí. Bohužel čas od času se stane, že firmy musí udělat ve svých řadách čistku, aby snížily provozní náklady a kdo stojí firmu nejvíce? Vrcholoví manažeři.

Při tzv. restartu kariéry je důležité učinit několik následujících kroků:

  1. Nebojte si přiznat si, že jste přišli o práci.
  2. Dívejte se dopředu a nezaobírejte se tím, jak se k vám zachovali.
  3. Berte to tak, že takové neúspěchy vás spíše zocelí do budoucna.
  4. Obraťte se na personální či headhunterské agentury, kteří vám pomohou s hledáním.
  5. Připravte se dostatečně psychicky na vstupní pohovor, poraďte se s odborníky.
  6. Chtějte víc, než jste měli dosud – lepší pozici, lépe placenou a zapracujte na sobě!

BestHeads

Jako jsou na trhu práce v nabídce rekvalifikační kurzy, tak je možné využít i speciální kurzy pro vysoce postavené manažery. Speciální kurz od společnosti BestHeads probíhá formou individuálních konzultací a trvá zhruba 1 až 3 měsíce. Během tohoto programu Vám pracovníci společnosti radí, jak upravit životopis či motivační dopis, dále profil na LinkedInu, kde se zobrazují právě představitelé managementu, a zejména s vámi probírají, jaký je váš cíl, jak ho chcete dosáhnout a na co se chcete zaměřit.

Až poté, co si ujasníte vaše priority, začnete se společně zaměřovat na jednotlivé zaměstnavatele, jak je oslovit a zaujmout. V podstatě se jedná o takovou psychologickou a pracovní poradnu zároveň.

Ale jedno je jisté, výsledky to jistě přináší. A možná, že nakonec budete v novém zaměstnání spokojenější než v tom dosavadním!

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,