Rozjíždíte podnikání? Raději se pořádně pojistěte!

ID-10019424

Začínat podnikat v dnešní době není vůbec jednoduché. Žijeme v době, kdy jsou lidé nanejvýš nedůvěřiví, mají rádi jistotu, šetří každou korunu a nic kromě sebe samých je nezajímá. Pokud se ale mezi Vámi najde ten, který věří, že jeho vize bude úspěšná, a riskne rozjezd nové živnosti, neměl by opominout kvalitní pojištění podnikatelských rizik, které ochrání nejen jeho majetek, ale pojistí ho i pro případ, že se dostane do úzkých!

Pojištění podnikatelských rizik patří mezi nepovinná pojištění, a proto je mnohdy lidmi přehlíženo. Toto pojištění poskytuje pojistnou ochranu Vašeho:

  • majetku
  • vozidla
  • odpovědnosti pro případ způsobení škody (tzv. pojištění „na blbost“)

 Pojištění majetku

Pojištění majetku si podnikatelé sjednávají za účelem pokrytí škod na firemním majetku v případě jeho ztráty nebo poškození cizím zaviněním. Pojištění nemovitosti je nezbytnou součástí komplexní pojistné ochrany každé společnosti i samotných podnikatelů, zahrnuje ochranu budov, vedlejších staveb i plotů ohraničujících pozemek před živelnými škodami, jako je povodeň, zemětřesení, sesuv půdy apod., dále pro případ požáru, výbuchu i vandalismu.

Pojištění vozidla

Žádný podnikatel se dnes neobejde bez vozidla určeného pro firemní účely. I proto je potřeba jej chránit. Povinné ručení si sice ze zákona sjednat musíte, ale jeho smyslem není ochrana Vašeho vozu, nýbrž toho, které byste v případě nehody poškodili. K Vaší ochraně slouží havarijní pojištění, které Vám kryje škody v případě nehody, vlivem živlů či vandalů nebo úplného odcizení auta.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Nejdůležitější pojistnou ochranu Vám ale poskytne právě toto pojištění. Jelikož Vás chrání pro případ, že způsobíte někomu jinému škodu v souvislosti se svou podnikatelskou činností, a to na zdraví, majetku, či dokonce usmrcením. Navíc, pokud zaměstnáváte v rámci Vaší živnosti byť i pouze jednoho zaměstnance, je pro Vás takové pojištění povinné. Součásti pojištění odpovědnosti za škodu bývají standardně na škody způsobené:

  • provozní činností;
  • vadným výrobkem;
  • na věcech zaměstnanců;
  • v souvislosti s poskytovanými službami;
  • nebo v souvislosti s vlastnictvím nemovitosti či s nájmem.

Užitečné je ale toto pojištění i například dopravcům – pro ně existuje speciální pojištění pro silniční dopravce, to samé platí i pro auditory, účetní nebo statutární orgány.

Nevěřili byste, jak malým omylem můžete způsobit velkou škodu. Proto je lepší mít otevřená takzvaná  zadní vrátka.

Fotografie publikována se svolením rejnith krishnan/FreeDigitalPhotos.net


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,