Toužíte po slibné kariéře? Využijte profesního vzdělávání!

profesní vzdělávání

Chcete se prosadit ve vrcholovém managementu? V dnešní době ale vysokoškolský titul nepředstavuje záruku úspěšné kariéry. Zaměstnavatelé kladou čím dál více důraz i na dosaženou praxi. Úspěšní manažeři či jiní vrcholově postavení zaměstnanci musí být inovativní a mít strategické myšlení. Jedním ze způsobů, jak si zvýšit profesní kvalifikaci, a zlepšit tak své postavení na trhu práce, je studium profesního vzdělávání, která Vám nabídne obojí – praktické zkušenosti a mezinárodně uznávaný titul, ať už BBA, MBA, MSc. apod,  díky kterému se o Vás zaměstnavatelé poperou.

Co dnes lidé od profesního vzdělávání očekávají?

A co dnes lidé vlastně od vzdělávacích institucí očekávají nejvíce? Rozhodně interaktivní formu studia. Online firma studia je vítaná zejména velmi zaneprázdněnými pracovníky, kteří často cestují a nemohou se tedy pravidelně dostavovat na hodiny výuky. Samozřejmě to neznamená, že pokud nejste zrovna kamarádi s výpočetní technikou, že Vám studium není určené. Studovat můžete i tradiční kombinovanou, nebo prezenční formou, ale také i tzv. Blended learning formou, která se zaměřuje na praxi, zkušenosti a osobní kontakty, které předávají tutoři účastníkům svých seminářů a workshopů.

Dalším velmi častým požadavkem zájemců o toto studium je možnost výuky i v jiném jazyce než anglickém. Ne každý se učil ve škole anglicky, a proto jistě dají přednost školám nebo institucím, které vyučují v českém nebo slovenském jazyce.

Jaká kritéria by měla daná škola splňovat?

V ČR existuje v současnosti více než 50 institucí nabízejících profesní vzdělávání. Ale ne každá disponuje kvalitou, kterou pro svou kariéru potřebujete. Při výběru byste měli proto zohlednit několik následujících faktorů:

  • vyberte si instituci, jejíž obor odpovídá vašemu zaměření a praxi;
  • prozkoumejte historii dané instituce, jak dlouho působí v České republice a jakou má reputaci apod;
  • projděte si na internetu nebo sociálních sítích reference absolventů, kteří Vám mohou poskytnout věrohodné informace, zda se jedná o prověřenou a kvalitní instituci či naopak.
  • zjistěte si, kdo představuje vyučující, zda se jedná o odborníky z praxe s akademickými zkušenostmi, aby Vám mohli poskytnout co nejvíce informací v daném oboru, nebo pouze teoretiky;
  • nezapomínejte i na průzkum tisku, jak se v něm Vámi vybraná instituce odráží, je-li známá i v odborných kruzích aj;
  • má daná škola akreditaci? I to představuje určitou úroveň kvality studia. Jednou z nejprestižnějších akreditačních komisí je například American Association for Management Education and Accreditation;

Co se týká dalších kritérií, výběr školy může ovlivnit i délka studia. Některé školy nabízí pevně stanovenou délku nebo si ji můžete nastavit individuálně, a to již od 1 do 3 let.

Financování?

Pokud se chcete věnovat studiu profesního vzdělávání, měli byste si připravit dostatečně nabitou peněženku, jelikož se zařazuje mezi ty nákladnější. Jednou z možností, jak se touto stránkou poprat, je využít ji jako firemní benefit. Tyto výdaje může zaměstnavatel zahrnout do daňových výdajů jako náklady související s jeho podnikatelskou činností včetně prohlubování kvalifikace. Pokud Váš zaměstnavatel není tak vstřícný a musíte převzít otěže sami, lze u většiny škol rozložit platbu školného do několika splátek, nebo se obrátit na bankovní domy, které za tímto účelem vytvořily speciální produkt úvěru na vzdělání.

Fotografie publikována se svolením ddpavumba / FreeDigitalPhotos.net

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Friend: tai game mobile,tai game dao vang,