Další vlna změn a nových povinností ve spisovce už od 1. 2. 2022

Kaskáda legislativních změn týkající se spisové služby se spustila už v létě loňského roku. Změny ale přichází ve vlnách i nadále a bude tomu tak i v dalších měsících. Již od 1. 2. 2022 se však musíte připravit na další elektronizaci postupů orgánů veřejné moci.

V únoru dojde na atestaci elektronických spisových služeb. Pozor, změny se týkají i těch, kteří vedou spisovou službu stále v listinné podobě. Novelizovaný zákon č. 499/2004 Sb. totiž ruší pro všechny obce možnost volby způsobu výkonu spisové služby. Tedy všechny obce bez ohledu na rozsah výkonu přenesené působnosti budou muset nejpozději k 31. prosinci 2024 přejít na elektronický způsob vedení spisové služby.

Zajímá vás přesný termín pro zrušení listinné podoby spisové služby? Potřebujete poradit, jak na hladký přesun na eSSL a jak získat atestaci? A jak se liší pravidla pro veřejnoprávní a určené původce? Máte jiné otázky? Zúčastněte se semináře Spisová služba: časovaná bomba od 1. 2. 2022 kde vám poradíme, jak pokořit jednu z nejočekávanějších novel letošního roku.

Vyžádat vzor mohou pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

Vítejte na Velkém portálu pro statutáry.

Dotazy v poradně mohou pokládat pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.