Umělá inteligence může snížit i spotřebu vody na pracovišti

Umělá inteligence vám dokáže snížit spotřebu vody na pracovišti v průměru o 20 až 25 %. Umí také zabránit velkým ztrátám, díky včasnému zjištění případného úniku vody a velmi rychlou reakcí na něj.

Klíčovým prvkem je shromažďování velkého objemu dat a jejich důkladná analýza. Takové kroky umožní umělé inteligenci vytvořit přehled o obvyklých vzorcích spotřeby vody na konkrétním místě. Systém zkombinuje údaje z různých specializovaných algoritmů, jako jsou objemy průtoků teplé a studené vody, ventilace, chladicí věže nebo zavlažovací systémy. Sledování možných odchylek umožní systému okamžitě upozornit na problémy a v případě potřeby reagovat například uzavřením přívodů vody. To vše napomáhá identifikovat oblasti, kde lze dosáhnout největších úspor.

Kromě snižování emisí je spotřeba vody dalším důležitým tématem, který se v Evropě, Spojených státech a dalších zemích v souvislosti s klimatickými změnami aktivně řeší. V oblasti energetiky má voda zcela zásadní roli jako klíčová surovina, bez níž není možná výroba elektřiny a tepla. Také ohledně pitné vody – jejího získávání, chemického zpracování, distribuce zákazníkům a následného ošetření v čistírnách – je třeba brát v úvahu vysoký potenciál snižování emisí.

Vyžádat vzor mohou pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

Vítejte na Velkém portálu pro statutáry.

Dotazy v poradně mohou pokládat pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.