Vláda navrhla zrušení zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů. Jaké bude mít následky?

Ministerstvo financí ČR navrhuje zrušení daňového zvýhodnění různých nefinančních zaměstnaneckých benefitů, například multisport karet apod. Takové opatření nejvíce dopadne na malé a střední podniky, které tak ztratí už tak malou konkurenceschopnost vůči korporátním mzdovým nabídkám. Co dalšího by zrušení daňového zvýhodnění zkomplikovalo?

Zaměstnanecké benfity jsou velmi atraktivní složkou odměny, kterou zaměstnanci často vyhledávají a může silně ovlivnit jejich rozhodnutí o nástupu na danou pozici. Zrušení daňového zvýhodnění benefitů by tak představoval problém jak na straně zaměstnavatele, tak i jeho zaměstnanců.

Pro zaměstnavatele se benefity po zrušení daňového zvýhodnění rázem stanou velmi ekonomicky nevýhodné, a tím pádem bezvýznamné. Zároveň se dá očekávat také pokles zájmu o aktivity, které dané benefity často podporují, například sport či péči o zdraví. Pokud zaměstnanci budou muset své permanentky ve fitness centrech apod. platit přímo ze mzdy, většina z nich odmítne. To následně ovlivní také poskytovatele těchto služeb, kterým hrozí významný pokles tržeb.

Vyžádat vzor mohou pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

Vítejte na Velkém portálu pro statutáry.

Dotazy v poradně mohou pokládat pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.